FAQ -často kladené otázky

BLOG

viac z blogu

Schválené – základné imanie s.r.o. 5000 EUR sa bude vkladať na účet do banky od 1.12.2013.

28.10.2013 / Schválená zmena obchodného zákonníka zavádza povinnosť vložiť základné imanie s.r.o. na osobitný účet v banke ešte pred registráciou firmy. Založenie...
» čítajte ďalej

Ako dlho trvá založenie novej spoločnosti ?

Doba , potrebná na vznik novej spoločnosti s.r.o., trvá približne 13 pracovných dní, od dňa dodania všetkých potrebných dokumentov na založenie sro. Firma vzniká dňom zápisu do Obchodného registra a týmto dňom jej vzniká oprávnenie podnikať v daných predmetoch podnikania. Následne po zápise spoločnosti do Obchodného registra , sa spoločnosť registruje na príslušný Daňový úrad, podľa voľby klienta ( daň z príjmu právnických osôb, daň z pridanej hodnoty, daň zo závislej činnosti , atď .. ).

Ako sa skladá základné imanie?

Jeden zo spôsobov ako zložiť základné imanie je v hotovosti, vtedy stačí čestné prehlásenie Správcu vkladu. Je následne na Správcovi vkladu, či sa tak stalo. Obchodný register to neskúma.
Je možné založiť spoločnosť aj bez osobného stretnutia a ako tento proces prebieha?
V tomto prípade Vám zašleme kompletnú dokumentáciu e-mailom alebo poštou, pričom nám doručíte podpísané dokumenty a úhradu zrealizujete bankovým prevodom. Ostatné už zariadime za Vás a výpis z obchodného registra so všetkými súvisiacimi dokumentmi Vám zašleme poštou.

Čo znamená „ready made“ spoločnosť?

Označenie „ready made“ spoločnosť , je pre spoločnosť s.r.o. , ktorá bola založená výlučne za účelom jej ďalšieho predaja klientovi .V takejto spoločnosti sa nevykonávala žiadna obchodná činnosť, neuzatvárali sa žiadne zmluvy. „Ready made“ spoločnosti sú určené hlavne pre tých, ktorí potrebujú mať fungujúcu spoločnosť v krátkom čase. Spoločnosti majú pridelené IČO a DIČ, ktoré sa pri predaji nemenia a klient môže identifikačné údaje uvádzať dňom podpisu listín. Pri kúpe „ready made“ spoločnosti môže klient podnikať dňom podpisu listín, nakoľko funkcia konateľa a spoločníka vzniká dňom podpisu listín.

Kedy bude aktuálny výpis „ready made“ spoločnosti s novými údajmi ?

Aktuálny výpis z Obchodného registra , s novými údajmi o spoločnosti, konateľoch a spoločníkoch je Obchodným registrom vydaný do 5 pracovných dní od dňa podpísania dokumentov s klientom.
Je potrebné, aby som musel ohlasovať zmeny , v súvislosti s kúpou „ready – made“ spoločnosti?
Klient nemá žiadne starosti súvisiace s ohlásením zmien u správcu danie a na Živnostenskom úrade. Všetky ohlasovacie povinnosti realizujeme za klienta a sú súčasťou našej služby.

Ako si vybrať predmety podnikania pre svoju spoločnosť ?

Klient by mal mať predstavu , v akej oblasti chce podnikať. Voľné živnosti sú činnosti , ktoré zahŕňajú väčšiu časť bežnej podnikateľskej činnosti. Na tieto činnosti nie je potrebné spĺňať žiadne kvalifikačné ani iné podmienky. Zoznam odporúčaných voľných živností, aj s popisom činností, si môžete pozrieť TU. V prípade ak sa jedná o viazanú alebo remeselnú živnosť je potrebné doložiť potrebné doklady , ktoré presne popisuje živnostenský zákon.

Prečo súdny poplatok na založenie spoločnosti prostredníctvom Celtic s.r.o. je 165,75 € ?

Naša spoločnosť využíva služby Ústredného portálu verejne správy pre podania na Obchodný register. Podania prostredníctvom portálu sú cenovo zvýhodnené. Súdne poplatky cez portál sú o polovicu lacnejšie. Preto je súdny poplatok 165,75 € .